چهارشنبه, ۴ دی ۱۳۹۸

خرید انواع پیراهن مردانه

خرید انواع پیراهن مردانه

پیراهن مردانه از مهم‌ترین پوشاک برای مردان است که نقش مهمی در استایل رسمی و نیمه رسمی ایفا می‌کند؛ بنابراین هر مرد شیک پوشی باید اصول اولیه‌ ای را در مورد پیراهن مردانه و خصوصیات خاص آن بداند تا توانایی انتخاب بهترین پیراهن رسمی یا غیر رسمی را داشته باشد. در وهله اول پیراهن مردانه باید کاملا سایز شما باشد، سپس عوامل دیگری همچون استایل یقه، سردست، پشت و … در انتخاب تان تاثیرگذار خواهد بود.

خرید انواع پیراهن مردانه

معرفی انواع پیراهن مردانه

پیراهن رسمی مردانه پیراهن هایی با آستین های بلند، سردست و یقه مردانه داشته و با دکمه بسته می شود و این ساده ترین بیان برای پیراهن مردانه است ولی موقعی که نوبت به تفاوت های پیراهن رسمی و اسپرت می رسد و این تعاریف ساده نبوده و بطور نمونه دکمه‌ های پیراهن رسمی مردانه از پایین به بالا بسته می‌شود در دکمه ‌های سردست آن پس از تن کردن بسته می‌شود در صورتی که در پیراهن غیررسمی دقیقا برعکس است. تمام دکمه‌ های پیراهن رسمی باید بسته شود و در صورت امکان باید با پاپیون یا کراوات پوشیده شود در حالی که در پیراهن غیررسمی این کار ضروری نیست. یقه و سردست پیراهن مردانه رسمی انواع مختلفی بوده که در میزان رسمی و غیررسمی بودن پیراهن نقش مهمی دارند و در حین خرید انواع پیراهن مردانه باید به این موارد توجه کرد.

خرید انواع پیراهن مردانه

پیراهن سفید مردانه با سردست ‌های پاکیزه در زمان های پیشین نشان از سطح اجتماعی بالا بود چون تن کردن چنین لباسی به این مفهوم بود که این فرد کارهای دستی و کارگری انجام نمی ‌دهد و از قشر ثروتمند جامعه می باشد. امّا در عصر حاضر فرقی نمی‌ کند چه شغل یا جایگاهی در جامعه داشته باشید، در هر صورت نیازمند یک پیراهن رسمی می باشید.

خرید انواع پیراهن مردانه

سایز مناسب پیراهن مردانه

اندازه مناسب لباس مردانه بویژه لباس های مردانه با استایل رسمی از اهمیت زیادی در شیک پوشی برخوردار بوده ولی متاسفانه اغلب مردان پیراهن هایی تن می کنند که کاملا اندازه بدنشان نیست. اندازه بودن پیراهن مردانه به این معنا است که قسمت تنه، شکم، سینه، سرشانه‌ها، یقه، سردست و آستین‌ها همه بخش ‌های پیراهن کاملا اندازه است و در هیچ قسمتی گشاد یا تنگ یا بلند و کوتاه نیست. این اندازه بودن در حقیقت مشخص کننده شیک پوشی شما است که باید به آن توجه کنید تا تیپی کامل و سطح بالا داشته باشید.

خرید انواع پیراهن مردانه

هر فرد اندامی متفاوت نسبت به سایرین دارد و برای تولیدکنندگان پوشاک این امکان وجود ندارد که بتوانند نیازهای همه اقشار جامعه را تحت پوشش قرار دهند. در این صورت وقتی پیراهنی آماده ای می خرید احتمال آنکه کمی برایتان تنگ یا گشاد باشد، وجود دارد و در این موقع لباس های سفارشی دست دوز بهترین گزینه برای انتخاب محسوب می شوند.

خرید انواع پیراهن مردانه

در هر صورت پیراهن رسمی مردانه چه با کت پوشیده شود یا بدون کت، باید در سرشانه ها کاملا فیت بوده و در بازوها حس راحتی داشته باشید و به آسانی بتوانید در آن حرکت کنید. دکمه های پیراهن مردانه چه در قسمت جلو و یقه و چه در آستین ها باید به راحتی بسته شود و فاصله ای در آن بین نباشد. پوشیدن زیرپیراهن همراه با پیراهن مردانه توصیه می شود در اینصورت عرق و چربی بدن جذب پیراهن نشده و به شستشوی زیادی نیاز ندارد.

جنس و رنگ انواع پیراهن مردانه

رنگ پیراهن اولین موردی است که توجه افراد را به خود جلب می کند و از این نظر بسیار با اهمیت است چون می تواند دربردارنده پیامی مهم در مورد فردی باشد که آن را پوشیده است. اما نداشتن پیام در مورد رنگ پیراهن بهتر است زیرا ممکن است مفهوم و پیام نادرست را به افراد منتقل کنید.

خرید انواع پیراهن مردانه

بهترین و بدون ریسک‌ترین رنگ برای پیراهن مردانه رنگ سفید است که همیشه مد روز و همه جا پذیرفته شده است و رسمی ‌ترین رنگ به شمار می ‌رود. دومین رنگ رسمی‌ برای پیراهن متعلق به آبی است و پس از آن هم می‌توان از رنگ‌ های خاکستری، مشکی و ... استفاده نمود و برای انتخاب آن ‌ها بهتر است هماهنگی رنگ آن با رنگ بقیه لباس ‌ها و همین طور رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم خود و تضاد بین آن ‌ها را در نظر داشته باشید و در خاطر داشته باشید که همیشه استایل شخصی بر قوانین مد و ترندهای فصل برتری دارد.

خرید انواع پیراهن مردانه

در مورد طرح پیراهن اولویت با انتخاب طرح ساده بوده ولی در صورت تمایل می توانید از پیراهن های راه راه و چهارخانه ریز در رنگبندی نزدیک به هم استفاده نمایید.

خرید انواع پیراهن مردانه

برای انتخاب جنس پیراهن می توانید از پیراهن نخ و الیاف مصنوعی استفاده نمایید. هر یک از این الیافت مزیت خاص خود را دارد برای نمونه الیاف نخی قابلیت تنفس داشته ولی الیاف مصنوعی ارزان تر بوده و چروک نمی شود و در اینصورت بهترین انتخاب می تواند ترکیبی از این دو باشد.

استایل پشت پیراهن و جیب

اکثر پیراهن های مردانه بر روی سینه چپ خود جیب دارند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، پس دلیل آن چه می تواند باشد؟ جیب در پیراهن های مردانه برای بوجود آوردن تنوع در مدل آن اضافه شده و کاربرد بخصوصی ندارد و در صورت استفاده نکردن از جیب نوع پیراهن بدون جیب را تهیه کنید که هم شیک تر بوده و ساده به نظر می رسند. در صورت تمایل داشتن به خرید پیراهن مردانه جیب دار انواع تک جیب و مستطیلی بر انواع دو جیب با گوشه های گرد و زاویه دار برتری دارند.

خرید انواع پیراهن مردانه

پیراهن های مردانه در انواع رنگ ها و طرح های متنوع و شیک تولید شده و در بازار به متقاضیان عرضه می شود و انتخاب نوع پیراهن مردانه در شیک بودن و استایل تان بسیار با اهمیت بوده و در خرید آن علاوه بر ظاهر باید به سایر خصوصیات آن نیز توجه کرد.

خرید انواع پیراهن مردانه

ثبت نظر