سه شنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۸

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

امروزه داشتن ظاهری آراسته و شیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این امر تفاوتی میان مرد و زن وجود ندارد. ظاهر خوب و شیک می تواند به شما کمک کند تا در برقراری روابط اجتماعی و یا حتی روابط کاری بهتر و موفق تر عمل کنید. انتخاب لباس مناسب با توجه به محیطی که در آن قرار می گیرید می تواند متفاوت باشد؛ مثلا نمی توان در یک قرار کاری با یک لباس راحتی یا معمولی ظاهر شد زیرا اولین چیزی که در برخورد اول می تواند جلب توجه کند، نوع پوشش است و شما باید لباسی را انتخاب کنید که مناسب آن محیط باشد. از مهم ترین نکاتی که مردان باید در انتخاب لباس به آن دقت کنند، می توان به استایل و پوشش، سایز، کیفیت پارچه و از همه مهمتر ترکیب رنگ لباس اشاره کرد.

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

موضوعی که قرار است به بحث درباره آن بپردازیم ترکیب رنگ مناسب برای لباس مردانه است. برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ و همچنین آگاهی درباره ویژگی رنگ ها بهتر است درباره چرخه رنگ و روانشناسی رنگ ها، مطالعه داشته باشید.

توضیح مختصری درباره ترکیب رنگ ها     

چرخه رنگ ایتن از سه دسته تشکیل می شود:

  •     رنگ های درجه 1 که شامل آبی، قرمز و زرد می شود که این رنگ ها از ترکیب هیچ رنگ دیگری به دست نمی آیند.
  •     رنگ های درجه 2 که شامل بنفش، سبز و نارنجی می شود که این رنگ ها از ترکیب دو به دو رنگ های اصلی به دست می آید.
  •     رنگ های درجه 3 که از ترکیب یک رنگ درجه 1 و یک رنگ درجه 2 به دست می آید.

البته در این چرخه رنگ خاکستری فام دار وجود دارد که از ترکیب سه رنگ اصلی پدید می آید.

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

هر رنگ دارای سه صفت یا سه بعد بصری است که به شرح زیر می باشد:

فام یا ته رنگ، درخشندگی یا ارزش رنگ و اشباع یا شدت رنگ که میزان خلوص رنگ را مشخص می کند. سیاه، سفید و خاکستری جزء رنگ های بی فام هستند.

رنگ های مکمل در لباس مردانه

دو رنگ مکمل ترکیب عجیبی تشکیل می دهند. وقتی این دو رنگ کنار هم قرار می گیرند وضوح یکدیگر را به منتهای درجه خود می رسانند و وقتی با هم مخلوط می شوند مانند آب و آتش همدیگر را خنثی می کنند. هر رنگی فقط دارای یک مکمل است.

امّا استفاده از رنگ های مکمل در لباس نباید به یک میزان باشد؛ زیرا ترکیب جالبی را یوجود نمی آورد. در این نوع ترکیب رنگ ها بهتر است یکی از رنگ ها غالب بر دیگری باشد و رنگ دیگر در جزئیات و لوازم جانبی بطور مختصر به کار رود.

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

انتخاب رنگ لباس های رسمی مردانه

استفاده از ترکیب رنگ های متناقض می تواند باعث شود تا ظاهر و پوشش به هم ریخته و شلخته به نظر برسد. دانستن نحوه ست لباس و ترکیب رنگ مناسب به شما کمک می کند تا ظاهری شیک و جذاب داشته باشید و اعتماد به نفستان بیشتر شود.

بهترین رنگ ها برای کت و شلوار مردانه طیف رنگ خنثی و رنگ های سرد با کنتراست تیره می باشد. در مورد کت و شلوار و پیراهن مردانه، بهتر است فقط از یک رنگ استفاده نکنید چون تیپ جالبی از آب در نمی آید و حس یکنواختی ایجاد می کند ولی اگر از رنگ های دیگر در جزئیات لباس هر چند که ریز باشد، می تواند آن را از حالت یکنواختی خارج کند.

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

استفاده از کت و شلوار سفید با پیراهن سفید تیپ مناسب و جذابی نمی باشد، چرا که سفید یک رنگ خنثی و بی فام است و و استفاده از این رنگ به میزان زیاد در یک سطح حالت بی روحی ایجاد می کند، پس بهتر است در کنار سفید از رنگ های فام دار با کنتراست روشن استفاده شود. در مورد کت و شلوار مشکی، بهترین انتخاب پیراهنی با رنگ فام دار روشن می باشد. انتخاب رنگ لباس مردانه در فصول مختلف سال از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باید با توجه به شخصیت فردی و محیطی که قرار است در آن حضور داشته باشید آگاهانه انتخاب کنید.

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

لزومی ندارد کت و شلوار شما همیشه باهم ست و هم رنگ باشد. مثلا شما می توانید با شلوار مشکی از کت هایی با رنگ متفاوت تر استفاده کنید. بطور مثال شلوار مشکی به همراه کتی به رنگ بژ و یا سبز زیتونی ترکیب خوب و جذابی می شود. به این نکته نیز توجه داشته باشید که علاوه بر سفید و مشکی، خاکستری نیز از رنگ های خنثی می باشد و در صورتی که از سفید و مشکی زیاد خوشتان نمی آید، خاکستری می تواند جایگزین خوبی باشد و ترکیب جذابی ایجاد کند.

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

رنگ لباس راحتی و معمولی مردانه

برای لباس های راحتی و غیر رسمی می توانید از ترکیب رنگ های بسیاری استفاده کنید و نیازی نیست همیشه اصول را رعایت کنید. در مورد لباس های معمولی می توانید از رنگ هایی که به شما اعتماد به نفس، آرامش و روحیه می دهد استفاده کنید و این نکته قابل ذکر است، که مغز بطور ناخودآگاه رنگ های مکمل، متضاد و هم خانواده را تشخیص داده و در کنار هم قرار می دهد.

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

رنگ مناسب لباس های تابستانی و زمستانی مردانه

در مورد لباس های تابستانه برای آقایان، بهترین گزینه انتخاب لباس هایی با رنگ های روشن و درخشان است. چون رنگ های روشن نسبت به رنگ های تیره، نور را کم تر جذب کرده و بیشتر آن را بازتاب می کند. برای لباس های زمستانه بهترین انتخاب رنگ های گرم است ولی به این نکته توجه کنید که این رنگ های گرم را در کنار رنگ های خنثی به کار ببرید. انواع لباس مردانه شیک در رنگ های متنوع را می توانید از سایت ترک برند به قیمت مناسب خریداری کنید.

انتخاب بهترین رنگ لباس مردانه

 

ثبت نظر