بازگرداندن 7 روزه کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های ترک برند بوده است و در این راستا می‏‌کوشیم تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

-  اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.
-  اشکال و یا ایراد باید حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت کالا، به ترک برند اطلاع داده شود.
-  این سرویس اشکال‏‏‌های ظاهری که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.  استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا  را شامل می‌شود
.
-  اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.
-  وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به ترک برند از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود. -  اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد. -  در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
-  اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.  
-  آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به ترک برند از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
-  اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.
-  اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به ترک برند اطلاع داده شود. -  اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز کاری‏، باید انصراف خود را به ترک برند اطلاع دهد. در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس ترک برند، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که  در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد در نظر داشته باشید با توجه به اینکه اکثر لباس های فروشگاه اینترنتی ترک برند از جنس نخ و پنبه می باشد در صورتی که به هر دلیلی بسته بندی باز شده باشد غیر قابل عودت می باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
-  اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.
-  آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به ترک برند اطلاع داده شود.
-  با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ترک برند تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
-  کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به ترک برند ارسال شود.
-  در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به ترک برند بازگردانده شود.

کالا را چطور ارسال کنید؟

-  لطفاً قبل از هر اقدامی  با کارشناسان ترک برند تماس بگیرید.
-  از ارسال کالا بدون هماهنگی  جداً، خودداری کنید.
-  برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه آن  به همراه کالای اصلی ارسال شود.
-  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-  فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.
-  اگر ساکن تبریز هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با ترک برند تماس بگیرید.
-  هزینه ارسال کالا به عهده مشتری می باشد.
-  کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.
-  بسته خود را به آدرس ترک برند ارسال کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

-  اگر ایراد یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان ترک برند برسد، هزینه‌های ارسال به عهده ترک برند است.
-  برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا  به ترک برند ارسال شود.
-  در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ترک برند، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط ترک برند، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

-  کارشناسان ترک برند ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی  توسط کارشناسان ترک برند تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ ترک برند بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، ترک برند تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
-  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و ترک برند در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته وفقط تعهد بازپرداخت وجه کالا  – درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
-  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط ترک برند، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان ، بین 24 تا 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.
-  کارشناسان ترک برند برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط  شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت ترک برند هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا 24 الی 48 ساعت در نظر گرفته شده است، ولی ترک برند تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.  
-  از هنگامی که وضعیت کالا در ترک برند، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد. -  ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان ترک برند است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

از طریق بخش حساب کاربری من اقدام به ارسال درخواست کنید. و یا پیام خود را در صفحه "تماس با ما" برای ما ارسال کنید.